Automaty sprzedające świeże kurze jaja

Oferta automatów vendingowych jest coraz szersza i zawiera coraz to nowe produkty. Czasy, w których vending opierał się na sprzedaży kawy, batonów i przekąsek, odeszły w niepamięć. I z pewnością już nie wrócą.

Wraz z rosnącym i przybierającym na sile trendem związanym ze zdrową żywnością pojawiają się nowe zwyczaje konsumentów, ludzie są coraz bardziej świadomi i wyedukowani w zakresie zdrowia, żywności i diety, rynek wymaga coraz więcej. W tej sytuacji również branża vendingowa musi wyjść naprzeciw nowym potrzebom, ponieważ dziś oferowanie klientom niezdrowych słodyczy to stanowczo zbyt mało, aby utrzymać się na rynku.


vending pomysł na biznes

Jednocześnie producenci zdrowej żywności zyskują na sile i poszerzają swoją ofertę wprowadzając do swoich przedsiębiorstw vendingowy model sprzedaży przez co mogą skutecznie pozyskiwać nowych klientów detalicznych.

Jednym z przykładów jaki możemy w tym miejscu wymienić jest właśnie wspomniany w tytule tego artykułu… jajomat – automat sprzedający świeże kurze jaja. A nawet jaja z wolnego wybiegu.

Mocną stroną takich maszyn sprzedających jest fakt, że zwykle są to jaja dobrej jakości – świeże, ekologiczne – jakich raczej nie znajdziemy w markecie. Oczywiście marketom nie opłacałoby się instalowanie jajomatów, ponieważ ich model biznesowy jest zupełnie inny. Natomiast niewielkie gospodarstwo, które działa lokalnie – jego produkcja jest być może niewielka, ale za to jakość jest wysoka. Dlatego takim gospodarstwom opłaca się wejść w vending, co znacznie może im ułatwić dotarcie do klienta, obniża koszty dystrybucji, a jednocześnie jaja można sprzedawać osiągając dużo wyższe marże niż w przypadku sprzedaży hurtowej.

Tym samym automaty vendingowe znów ułatwiają wszystkim życie… Gospodarstwa lepiej funkcjonują, a klienci mają lepszą jakość w rozsądnej cenie.

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że do sprzedaży jaj świeżych nie nadaje się tradycyjny automat vendingowy. Wynika to z oczywistego faktu, iż jest to produkt bardzo kruchy, a za stłuczone jajko nikt nam nie zapłaci. Co więcej, stłuczone jajko bardzo szybko staje się nieświeże i zapach unoszący się wokół takiej maszyny z pewnością nikogo nie zachęci do zakupu. Dlatego do tej kwestii musimy podejść bardzo starannie – produkt nie może być narażony na jakikolwiek wstrząs podczas procesu sprzedaży. I wymaga to zastosowania odpowiednich rozwiązań technicznych.

W praktyce do sprzedaży świeżych jaj stosuje automaty podobne do paczkomatów. W jajomatach produkty umieszczane są w niewielkich szafeczkach, gdzie leżą na półce – praktycznie tak jak w markecie – i klient może swoje jajka uchwycić w dłoń i bezpiecznie odebrać w nienaruszonym stanie. Po dokonaniu płatności otwierają się drzwiczki i jaja są dostępne dla swojego nabywcy. Rozwiązanie jest bardzo proste i jednocześnie bardzo skuteczne, a dodatkowym jego atutem jest także całkiem dobra ergonomia jajomatów i ich pojemność jest większa w stosunku do gabarytów maszyny w porównaniu do chociażby popularnych automatów sprężynowych – a to bardzo ułatwia życie dostawcom.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych zdjęć automatów do sprzedaży jaj kurzych.

automat vendingowy do sprzedaży jaj kurzych świeżych

co sprzedawać w automacie vendingowymm

maszyny sprzedające jaja

Otagowany , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>